1-) https://panel.altinsoft.com adresinden üye girişi yapın.

2-) VDS Sunucularım menüsüne tıklayın.

3-) Açılan listeden Yönet butonuna tıklayın.

4-) Açılan sayfanın alt tarafında bulunan İşletim Sistemi alanına gidin. Sunucunuza ait ip adresi, uzak masaüstü kullanıcı adı ve şifre bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Bir sonraki adıma bağlantı işlemi anlatılacaktır.

5-) https://apps.apple.com/us/app/microsoft-remote-desktop/id1295203466?mt=12 adresindeki yazılımı MAC bilgisayarınıza indirip yükleyiniz.

6-) MAC kurulu bilgisayarınızın arama çubuğuna Microsoft Remote Desktop yazarak arama yapın ve çıkan programı çalıştırın.

7-) Karşınıza yukarıdaki resimde görünen ekran gelecektir. Buradan Add PC butonuna tıklayınız.

8- ) Aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecektir karşınıza. Burada PC Name bölümüne sunucunuza ait ana ip adresini giriniz. User Account bölümünden Add User Account seçeneğini seçin.

9 -) Karşınıza gelen ekranda Username alanına administrator ve password alanına sunucu şifrenizi yazınız.

10 -) Daha sonra eklediğiniz sunucu listede aşağıdaki gibi görünecektir. Üzerine sağ tıklayıp veya yanındaki 3 noktaya tıklayıp açılan menüden connect butonuna tıklayarak sunucuya bağlanabilirsiniz.

11 – ) connect butonuna tıkladıktan sonra karşınıza bir uyarı gelecektir. Burdan continue butonuna tıklayıp devam ediniz. Sunucu bağlantınız yapılmış olacaktır. Karşınıza sunucunuzda kurulu olan windows masaüstü ekranı gelecektir. Burdan sunucuyu kullanmaya başlayabilirsiniz.

12 -) Son olarak dikkat etmeniz gerekenler; Sunucuya ait kullanıcı adı ve şifrenizi hatalı girip bağlantı yapmayı denerseniz 3. denemede sunucu otomatik olarak internet bağlantınıza ait ip adresini bloke edecektir. Bu güvenlik için önemlidir. Bu durumda sunucuya bağlanmaya çalıştığınızda işlem başarısız olacaktır. Bu nedenle lütfen kullanıcı adı olarak administrator ve şifre olarak sunucu şifrenizi doğru giriniz. Eğer IP adresinizi sunucu bloke ederse, bunu çözmek içinde lütfen internet bağlantınızı sağlayan cihaz yani modeminizi kapatıp açın ve tekrar deneyiniz. Bu işlem ile eğer internet sağlayacınızdan sabit ip adresi talep etmediyseniz mevcut ip adresiniz değişecek ve bu şekilde sunucuya bağlanabileceksiniz. Tüm soru ve önerileriniz için lütfen müşteri paneli üzerinde bulunan destek menüsünden destek talebi oluşturarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir