1-) https://panel.altinsoft.com adresinden üye girişi yapın.

2-) VDS Sunucularım menüsüne tıklayın.

3-) Açılan listeden Yönet butonuna tıklayın.

4-) Açılan sayfanın alt tarafında bulunan İşletim Sistemi alanına gidin. Sunucunuza ait ip adresi, uzak masaüstü kullanıcı adı ve şifre bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Bir sonraki adıma bağlantı işlemi anlatılacaktır.

5-) Windows kurulu bir bilgisayarda windows arama çubuğuna Uzak Masaüstü veya mstsc yazın. “Uzak Masaüstü Bağlantısı” aracına tıklayın.

6-) Açılan kutuda bilgisayar alanına sunucunuza ait ip adresini yazın.

7-) Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifre alanlarına sunucunuza ait uzak masaüstü kullanıcı adı ve şifresini yazınız. Şifreleri kopyalarken boşluk karakteri kopyalamadığınızdan emin olunuz !

Not : Bağlantı esnasında karşınıza bir uyarı gelirse “Evet” butonuna tıklayarak kabul ediniz.

8 -) Son olarak dikkat etmeniz gerekenler; Sunucuya ait kullanıcı adı ve şifrenizi hatalı girip bağlantı yapmayı denerseniz 3. denemede sunucu otomatik olarak internet bağlantınıza ait ip adresini bloke edecektir. Bu güvenlik için önemlidir. Bu durumda sunucuya bağlanmaya çalıştığınızda işlem başarısız olacaktır. Bu nedenle lütfen kullanıcı adı olarak administrator ve şifre olarak sunucu şifrenizi doğru giriniz. Eğer IP adresinizi sunucu bloke ederse, bunu çözmek içinde lütfen internet bağlantınızı sağlayan cihaz yani modeminizi kapatıp açın ve tekrar deneyiniz. Bu işlem ile eğer internet sağlayacınızdan sabit ip adresi talep etmediyseniz mevcut ip adresiniz değişecek ve bu şekilde sunucuya bağlanabileceksiniz. Tüm soru ve önerileriniz için lütfen müşteri paneli üzerinde bulunan destek menüsünden destek talebi oluşturarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir